Ogrodzenia wykonane ze stali

Stal i ogrodzenie to dwa elementy, które są ze sobą mocno powiązane. Możemy tworzyć sobie piękne ogrodzenie z cegły, ale słupki muszą mieć wewnątrz zalane pręty stalowe. To trzyma całą konstrukcję i im lepsze wybierzemy materiały tym ogrodzenie będzie trwalsze.

 

Stal i beton gwarantują, że całość wtrzyma bardzo długo i nie trzeba będzie niczego poprawiać. To nie wszystkie elementy ze stali, jakie się stosuje w przypadku ogrodzenia. Jeśli chcemy mieć tańszy rodzaj ogrodzenia to, co stawiamy? Oczywiście siatkę ogrodzeniową. Może to być siatka zabezpieczona, a nawet powlekana, dlatego na spokojnie można będzie coś dla siebie wybrać z oferty. Dowolnie wybieramy wysokość siatki i wielkość oczek. Wybór jest naprawdę na tyle duży żeby każdy zainteresowany ogrodzeniami znalazł coś dla siebie. Chcąc postawić ogrodzenie z siatki potrzebne nam będą stalowe słupki. Trzeba tutaj wybrać odpowiednią wysokość.

Te pół metra powinno być zalane betonem tylko taki słupek w granicach dwa może dwa i pół metra to będzie idealne rozwiązanie. Słupki nie muszą być za szerokie, bo nie będzie to dobrze wyglądało. Musimy też pamiętać o tym, że jeśli ścianki będą za cienkie i zaczniemy taką siatkę naciągać to może nam się coś skrzywić.

Najczęściej stosuje się słupki fi32 albo fi48. Możemy kupić słupki, które nie mają zabezpieczenia antykorozyjnego, ale wtedy trzeba będzie we własnym zakresie o to zadbać. Słupki narażone są na deszcze, śniegi, wysokie i niskie temperatury. To, dlatego im lepiej będą zabezpieczone tym dłużej będą prezentowały się bardzo dobrze.

Stal na ogrodzenie

Stal wykorzystywana jest w firmach typu Kowart producent ogrodzeń kutych. Najczęściej wybiera się ogrodzenia kute, które mają dowolny kształt. Wystarczy zgłosić się do kowala, który się na tym zna i będzie w stanie wykonać dla nas dokładnie taki kształt i rozmiar, na jakim nam zależy. Sprawdzajmy czy takie ogrodzenie jest dobrze zabezpieczone. Jeśli nie będzie to czeka nas sporo malowania. Najczęściej możemy zamówić takie, które jest malowane proszkowo, ale sprawdzajmy czy na spoinach wszystko jest tak jak trzeba, bo to tam zaczyna się korozja. Po co wybierać coś tańszego, co nie spełnia naszego oczekiwania skoro można wydać nieco więcej, ale będziemy mieć stalowe ogrodzenie, które nie stwarza nam przez długie lata żadnych problemów? Im lepszej jakości będzie stal, z której wykonane są słupki, pręty i inne elementy tym lepiej. Trafiając do profesjonalnej firmy możemy otrzymać stal różnej jakości którą dopasujemy do swoim możliwość i wszystkich wymagań.